FB TV Valuta met Laurens Maartens

Drie redenen voor stijgende euro en dalende dollar

18 Januari 2023

De euro is de laatste weken bezig aan een gestage opmars ten opzichte van de dollar. Laurens Maartens, valuta-expert bij Argentex, geeft in Foodbusiness Valuta drie redenen voor de sterker wordende euro op de valutamarkt. "Het lijkt er echt wel op dat we richting de 1,10 euro gaan. Van dollar-positief zijn we gedraaid naar euro-positief."

In het gesprek met Eric de Lijster geeft Maartens verder zijn indruk over de koers van het Britse pond en de penibele economische situatie in het Verenigd Koninkrijk. Ook komt de koers van de Japanse yen aan bod, waar de laatste tijd door de financiële markten goed naar wordt gekeken. Want dit kan ook invloed hebben op de dollar, vertelt Maartens.

Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van deze video? Laat het ons weten
Meer artikelen lezen? Ontdek nu onze Foodbusiness-abonnementen voor 3 maanden. Hiermee heeft u een flexibel abonnement met toegang tot analyses, achtergronden en prijsinformatie. Zo blijft u op de hoogte van de actuele grondstofprijzen. Kijk voor meer informatie bij onze abonnementen »

Opinie Thomas de Caluwe

Europese renteverhoging vergroot malaise 

Opinie Thomas de Caluwe

Jackson Hole een oppepper voor Amerikaanse dollar

Opinie Han de Jong

Arbeidsparticipatie en opleiding tegen armoede

Opinie Joost Derks

Krijgt Britse pond na de zomer een nieuwe boost?

Blijf op de hoogte

Schrijf u in en ontvang elke dag het laatste nieuws in uw inbox