Shutterstock

Nieuws Financieel

Nederlandse inflatie loopt terug

Eergisteren 11:45 uur - Linda van Eekeres

De inflatie in Nederland was in mei 3,3% volgens de snelle raming van het CBS. Dat is een afname vergeleken met april toen de prijzen op jaarbasis 4,1% waren gestegen. Het verschil komt vooral doordat diensten minder hard in prijs stegen. Nederland hoort nog wel steeds bij de landen in de eurozone met de hoogste inflatie.

Bij de snelle raming maakt het CBS nog niet de prijsontwikkeling voor alle categorieën bekend, maar wel voor enkele productgroepen. Zo was energie (inclusief motorbrandstoffen) in mei 1% goedkoper dan in mei 2024. In april was het verschil met een jaar eerder -3,2%. Prijzen van diensten zijn in mei op jaarbasis met 3,8% gestegen, terwijl dit in april 5,6% was. De inflatie in de groep voedingsmiddelen, dranken en tabak bleef met 7,1% onverminderd hoog (was 7,2% in april).

Inflatie eurozone daalt naar 1,9%
Volgens de Europese rekenmethode was de Nederlandse inflatie in mei 3,0% (4,1% in april). Die van de gehele eurozone daalde van 2,2% in april naar 1,9% in mei. In België was de inflatie in mei 2,8%, in Duitsland 2,1%, in Italië en Spanje 1,9% en in Frankrijk 0,6%. 

Voedingsmiddelen, dranken en tabak werden in de eurozone als geheel 3,3% duurder, diensten 3,2%. Energieprijzen namen in de eurozone op jaarbasis in mei met 3,6% af. Energie buiten beschouwing latend was de inflatie in de eurozone 2,5%.

Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van dit artikel? Laat het ons weten

Linda van Eekeres

Linda is eindredacteur van Foodbusiness. Daarnaast schrijft zij artikelen, met de focus op logistiek, markttendensen en de invloed van politieke beslissingen op de voedingsmiddelenindustrie.
Reageer op dit artikel

Om te reageren op dit artikel moet u ingelogd zijn.

Actuele prijzen
en noteringen in 1 overzicht

Bekijk en vergelijk zelf prijzen en koersen van o.a. grondstoffen, vlees & zuivel

Nieuws Financieel

Nederlandse inflatie blijft hoger dan in eurozone

Nieuws Financieel

Inflatie loopt weer op, ook in voeding

Nieuws Financieel

Voedselinflatie loopt laatste maanden weer op

FB TV Rente met Edin Mujagić

Lichtpuntje in langjarige rente voor de foodbusiness

Bel met onze klantenservice 0320 - 343 368

of mail naar support@foodbusiness.nl

wilt u ons volgen?

Ontvang onze gratis Nieuwsbrief

Elke dag actuele marktinformatie in uw inbox

Aanmelden