Supermarktketen Edeka neemt Uckermärker Milch in Prenzlau over. De fabriek in de deelstaat Brandenburg was sinds 2020 in handen van Ostmilch Handels GmbH en is in de jaren daarvoor ook regelmatig van eigenaar gewisseld.
Uckermärker Milch is een middelgrote zuivelverwerker, vooral actief in verse producten en heeft als sterk punt dat het zich in de nabijheid bevindt van Berlijn (al zit het daarmee ook dicht bij de recente MKZ-zone). Voor Edeka is dat ongetwijfeld een punt van overweging geweest.
De overname kost geen arbeidsplaatsen. Een overnamesom is niet bekend gemaakt.
De zuivelverwerker in Prenzlau heeft een geschiedenis die terug gaat tot 1889. Tijdens de DDR was het een Volkseigenes Betrieb (VEB), In 2015 kwam het voor het grootste deel in handen van het Zwitserse Hochdorf, dat er grote plannen mee had, maar Hochdorf kwam in de problemen en verkocht het bedrijf in 2020 aan mede-aandeelhouder Ostmilch GmbH. In dat bedrijf houdt Hochdorf sinds 2015 overigens al een belang van 26%. Ostmilch heeft nog 3 vestigingen in het oosten van Duitsland.
De overname door Edeka ligt nu voor bij het Bundeskartellamt.