Het middelgrote Duits slachthuis Fleischcenter Perleberg heeft op 29 oktober besloten de deuren te sluiten. De sluiting komt niet als een verrassing. Zowel de varkenssector als de rundveesector kampen met een overschot aan slachthaken.
De varkensverwerkingsfaciliteit van de organisatie was tot maart 2024 in handen van Vion. In verband met de terugtrekkende beweging van het bedrijf uit Duitsland verkocht het de locatie aan Uhlen GmbH.
Op de locatie worden zo'n 20.000 varkens per week geslacht. Als reden wordt gewezen naar het feit dat Duitsland niet naar China kan exporteren, vanwege Afrikaanse varkenspest in het land. Ook de stijgende kosten voor loon en energie hebben impact op de marge.
Trend
De sluiting staat niet op zichzelf. De afgelopen jaren sloten verschillende grote spelers, waaronder Danish Crown en Vion, locaties in met name het noorden van het land. Hoewel het aanbod aan vleesvarkens in Noord-Europa inmiddels aanzienlijk is hersteld vergeleken met een jaar geleden, waren er dit jaar geregeld momenten waarop de slachthaken niet gevuld werden. De verwachting is dan ook dat slachterijen in Noord-Europa hun capaciteit verder naar beneden zullen bijstellen.
Opvallend is dat slachterij Tönnies in het Duitse Ahlen deze zomer ook al een voormalige vestiging van Vion sloot, waar hammen werden verwerkt. De locatie werd eveneens in 2024 overgenomen van Vion.