Vreugdenhil Dairy Foods heeft zich in 2024 hersteld van het tegenvallende resultaat in 2023. De omzet pakte weer een stijgende lijn op en netto werden weer zwarte cijfers gepresenteerd. Ook werd een concurrerende melkprijs neergezet.
De omzet steeg licht van €1,03 miljard naar €1,06 miljard, terwijl het netto resultaat steeg van €15 miljoen negatief naar €13,7 miljoen positief. De investeringen gingen ondertussen ook door. In totaal investeerde Vreugdenhil meer dan €15 miljoen euro, met het oog op een duurzamer en efficiënter productieproces. Vorig jaar werd ook de voormalige productielokatie in Voorthuizen verkocht. Daar worden nu 129 appartementen gebouwd.
Het jaar 2024 was ook het jaar dat een herfinanciering werd afgesloten. Daarmee kreeg het bedrijf meer ruimte om strategisch te investeren in energietransitie. De nieuwe overeenkomst loopt 5 jaar, maar kan 2 maal voor 2 jaar worden verlengd.
Vreugdenhil Dairy Foods heeft vier productielocaties: in Gorinchem, Scharsterbrug, Barneveld en Putten. Het hoofdkantoor staat in Nijkerk en er is een verkoopkantoor in Madrid. Het bedrijf verwerkt anderhalf miljard kilo melk tot hoogwaardige voedingsproducten en ingrediënten, die naar 130 landen worden geëxporteerd. De ingrediënten voor de voedingsindustrie worden vooral in Europa afgezet. Melkpoeder voor consumentengebruik gaat met name naar Afrika en het Midden-Oosten en specifieke toepassingen vinden hun weg naar Azië.