Milcobel

Analyse grondstoffen

Dalend vloeibaar aanbod trekt zuivelmarkt op

Vandaag 17:10 uur - Klaas van der Horst

De prijzen op de zuivelmarkt zijn deze week over een breed terrein omhoog gegaan. De meeste beweging zit in het vloeibare segment, maar ook de kazen doen mee, terwijl de poedermarkt overwegend stabiel is.

Lees Foodbusiness 14 dagen gratis

Maak gratis én vrijblijvend 14 dagen kennis
met onze marktinformatie

Onbeperkt alles lezen?

Kies het abonnement dat het beste bij u past

  • Toegang tot alle Premium marktinformatie
  • Technische Analyse van grondstoffen en valuta
  • Inzicht in actuele prijzen en noteringen
Voordeligste keuze
Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van dit artikel? Laat het ons weten

Hoewel veel ogen gericht zijn op melkvet, is het bij magere melkconcentraat dat de prijzen deze week het hardst omhoog zijn gegaan. Vergeleken met vorige week ligt de DCA-notering nu bijna 12% hoger. Oorzaak is een afnemend aanbod, vooral uit de landen die in de voorbije weken veel goedkoop product op de markt brachten, zoals Ierland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.

De aanvoerpiek is daar achter de rug en daarmee ook de druk vanuit deze landen op de vloeibare markt als geheel in Noordwest-Europa. In Duitsland is lokaal nog wel extra product beschikbaar door wat kleinere storingen, maar voor de komende tijd beginnen zorgen over de droogte en de effecten daarvan op de melkaanvoer te overheersen. Dat was ook merkbaar op de deze week gehouden private label beurs in Amsterdam.

Hoewel relatief gezien minder dan bij concentraat, zijn ook de prijzen  voor room en boter deze week aardig aangetrokken. De roomnotering van DCA ligt deze week bijna 4% hoger dan vorige week en is daarmee meer in balans met de boternotering – die overigens ook iets is gestegen. Voor de periode na de zomer lijkt de botermarkt verder aan te trekken. Het feit dat er weinig voorraden zijn en een beperkte productiecapaciteit, versterken deze indruk. Hier en daar zijn ook al fors hogere prijzen afgesproken.
De boternotering zit momenteel niet op recordhoogte, maar wel op het hoogste punt voor deze tijd van het jaar sinds 2020.

De melkpoedermarkt vertoont in grote lijnen hetzelfde beeld als in de voorgaande weken en beweegt dus niet veel. Toch is er een consensus dat de magere melkpoedermarkt niet verder onder druk staat en misschien zelfs iets beter is. Dit blijkt echter weer vooral aan de feed-kant.

De weimarkt lijkt op het eerste gezicht ook niet bijster beweeglijk, maar de markt voor de hogere weipoeders blijft onverminderd vast en goed voor mooie marges.

De kaasmarkt is overwegend iets beter. De noteringen voor Goudse en Edammer foliekaas trekken aan. Mozzarella doet het nog beter, zowel qua verwaarding als qua prijsstijging. Daarbij speelt mee dat voor mozzarella nu ook de vraag toeneemt. Cheddar is juist iets zwakker, maar daarvan is seizoensmatig ook een groter aanbod beschikbaar.  

Bel met onze klantenservice 0320 - 343 368

of mail naar support@foodbusiness.nl

wilt u ons volgen?

Ontvang onze gratis Nieuwsbrief

Elke dag actuele marktinformatie in uw inbox

Aanmelden