Shutterstock

Nieuws grondstoffen

Amerikaanse boterexport gaat naar record

Vandaag 17:00 uur - Klaas van der Horst

De export van boter en boterolie vanuit de Verenigde Staten is in de eerste drie maanden van dit jaar naar een record gestegen. Vergeleken met dezelfde periode vorige jaar is er bijna drie keer zo veel naar het buitenland verkocht. Voornaamste oorzaak was de lage prijs van deze producten in de VS.

Lees Foodbusiness 14 dagen gratis

Maak gratis én vrijblijvend 14 dagen kennis
met onze marktinformatie

Onbeperkt alles lezen?

Kies het abonnement dat het beste bij u past

  • Toegang tot alle Premium marktinformatie
  • Technische Analyse van grondstoffen en valuta
  • Inzicht in actuele prijzen en noteringen
Voordeligste keuze
Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van dit artikel? Laat het ons weten



Volgens exportorganisatie USDEC werd dit jaar tot en met maart bijna 23.900 ton boter en boterolie geëxporteerd. Dat is aanzienlijk meer dan in eerdere jaren werd geëxporteerd in dezelfde periode.
Verreweg de grootste kopers van boter en boterolie waren Canada en Mexico. Naar Europa gingen enkele honderden tonnen product. China en andere Zuidoost-Aziatische landen kochten relatief weinig product.
De Amerikaanse boterprijs is de laatste maanden erg laag geprijsd en kan tot 35% goedkoper worden aangeboden dan Nieuw-Zeelands product.
Overigens liepen ook de Amerikaanse exporten van magere melkpoeder en van kaas veel beter dan in de voorbije jaren. Behalve de lage prijs speelde ook de dreigende invoering van extra invoertarieven door onder meer China een rol. Wellicht waren Amerikaanse verkopers om die reden ook toeschietelijker om product tegen lagere prijzen van de hand te doen.
 

Bel met onze klantenservice 0320 - 343 368

of mail naar support@foodbusiness.nl

wilt u ons volgen?

Ontvang onze gratis Nieuwsbrief

Elke dag actuele marktinformatie in uw inbox

Aanmelden