Shutterstock

Nieuws Personeel

Vleessector schroeft lonen op met nieuwe cao

25 Mei 2022 - Wouter Baan

De Centrale Organisatie voor de Vleessector (COV) heeft een nieuw cao-akkoord gesloten met de vakbonden. Over een periode van twee jaar stijgen de lonen met 7%. Daarmee trachten de vleesbedrijven – die kampen met grote personeelstekorten - aantrekkelijker te worden voor werknemers.

Lees Foodbusiness 14 dagen gratis

Maak gratis én vrijblijvend 14 dagen kennis
met onze marktinformatie

Onbeperkt alles lezen?

Kies het abonnement dat het beste bij u past

  • Toegang tot alle Premium marktinformatie
  • Technische Analyse van grondstoffen en valuta
  • Inzicht in actuele prijzen en noteringen
Voordeligste keuze
Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van dit artikel? Laat het ons weten

Naast de loonstijging kunnen internationale werknemers rekenen op een huisvestings- en inkomensgarantie. Tevens geldt het recht op een minimumloon, ongeacht contractuur of werkduurtijd. De nieuwe cao kan gezien worden als een aanzienlijke verbetering op de bestaande arbeidsvoorwaarden.

De krappe arbeidsmarkt noopt de vleessector om met verbeterde arbeidsomstandigheden over de brug te komen. Al langere tijd klagen vleesbedrijven over grote personeelstekorten. Met name door de coronacrisis zijn veel werknemers uitgevloeid. Ook kampt de sector met vergrijzing. 

Bel met onze klantenservice 0320 - 343 368

of mail naar support@foodbusiness.nl

wilt u ons volgen?

Ontvang onze gratis Nieuwsbrief

Elke dag actuele marktinformatie in uw inbox

Aanmelden