McDonald's heefttwaalf grote varkensvleesverwerkers, onder wie Smithfield, Tyson, JBS en Hormel, ervan beschuldigd de prijzen van varkensvlees te manipuleren. Het bedrijf heeft vorige week een rechtszaak aangespannen tegen de bedrijven. McDonald's gebruikt varkensvlees voor de immens populaire McRib.
In rechtbankdocumenten schrijven de advocaten van McDonald's dat de vleesbedrijven hebben samengewerkt om de output en productie te beperken met als doel het stabiliseren en verhogen van de varkensvleesprijzen. Databureau Agristats wordt ook aangeklaagd voor het bijdragen aan de prijsmanipulatie.
McDonald's heeft verzocht dat de zaak voor de jury komt, ook wil het een driedubbele schadevergoeding van de bedrijven. De fastfoodketen klaagde eerder Tyson en Pilgrim's Pride aan vanwege manipulatie van de pluimveeprijzen.
© DCA Market Intelligence. Op deze marktinformatie berust auteursrecht. Het is niet toegestaan de inhoud te vermenigvuldigen, distribueren, verspreiden of tegen vergoeding beschikbaar te stellen aan derden, in welke vorm dan ook, zonder de uitdrukkelijke, schriftelijke, toestemming van DCA Market Intelligence.